Wenergy II. Temiz Enerji Teknolojileri Fuar’ına Katılım Sağladık

NTE Projesi olarak, 9-11 Mayıs 2024 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İzmir Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Wenergy II. Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na katılım sağladık. 

Temiz enerji sektörüne ev sahipliği yapan Wenergy Fuarı, enerji ekipman tedarikçileri, mühendislik ve Ar-Ge firmaları, otomotiv sektörü, elektrikli araçlar, şarj ekipmanları, enerji depolama firmaları, e-mobilite kuruluşları, lojistik başta olmak üzere enerji ile ilgili en güçlü üretici firmaların inovatif ürün ve teknolojilerini sergileme fırsatı yakaladığı bir platform olma özelliğini taşımakta. 

Üç gün boyunca devam eden fuarda çok sayıda firmaya stant ziyaretleri gerçekleştirildi. Ziyaretler sırasında; NTE Projesi, MUNTEAM Laboratuvarları ve MTA Ar-Ge Merkezi bünyesinde kurulan teknik ekipmanlar hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Fuar ağ oluşturma ve işbirlikleri açısından verimli bir platfom oluşturdu ayrıca katılım sağlanan panel ve seminerler temiz enerji sektörü hakkında değerli bilgiler sağladı. 

Fuarın öne çıkan başlıkları: 

  • MUNTEAM Laboratuvarları ve MTA Ar-Ge Merkezi hakkında detaylı bilgilendirmeler. 
  • Nadir Toprak Elementleri (NTE) konusunda farkındalık artırılması. 
  • Üniversite-sanayi işbirlikleri üzerine verimli tartışmalar. 
  • Temiz enerji sektörü hakkında edinilen bilgiler. 
  • İleriye dönük üretim ve AR-GE’ye stratejik odaklanma. 
  • Gelecekteki işbirlikleri kapsamında ağ oluşturulması. 

Kurulan bağlantılar ve paylaşılan bilgiler, projeye ve gelecek projelere katkı sağlamayı amaçlamakta. 

Bu Web Sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Yayının içeriğinden sadece WYG Türkiye sorumlu olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.