Nadir Toprak Elementleri Uluslararası Zirvesi 21-22 Şubat tarihlerinde Ankara’da Gerçekleştirilecek

Nadir Toprak Elementleri Projesi (NTE Projesi), Türkiye’de NTE sektöründeki önemli gelişmeleri, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetleri ve elde edilen ilerlemeleri paylaşmak amacıyla; proje faydalanıcıları, ulusal ve uluslararası sektörel uzmanlar ve paydaşlarıyla 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Ankara‘da bir araya gelecek. 

“NTE Tedarik Zinciri için Sürdürülebilir Çözümler” konulu Zirve; NTE sektörünün önemini vurgulayarak sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturulması adına kamu, sanayi ve üniversite arasında bir işbirliği platformu oluşturulmasına katkı sağlayacak, başarılı aktivitelerle çevre ve sürdürülebilirlik konularına dikkat çekecek, aynı zamanda gelecekteki Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaşımları için bir platform oluşturacak. 

NTE Projesi’nin ortakları, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Munzur Üniversitesi Nadir Toprak Elementleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUNTEAM) temsilcileri ve projenin nihai faydalanıcısı olan Sanayi Genel Müdürlüğü (SGM), Uluslararası Zirve’ye üst düzey katılımla ev sahipliği yapacak. 

Zirve’nin detaylarına ve programına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu Web Sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle hazırlanmıştır. Yayının içeriğinden sadece WYG Türkiye sorumlu olup, hiçbir şekilde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.